chevron down
Давайте дружить))

Як не втратити м’язи та не набрати зайвого під час карантину. Корисні поради для тих, хто має схильність до повноти.

Як не втратити м’язи та не набрати зайвого під час карантину. Корисні поради для тих, хто має схильність до повноти.

Основу добового раціону ендоморфів (людей, які мають природню схильність до повноти) складає білок. Отримати достатню кількість білку з традиційної їжі складно, а іноді навіть неможливо. Саме тому варто звернути увагу на сироватковий протеїн, а при схильності до повноти найкраще обирати сироватковий ізолят з максимальним ступенем очищення.

Сироватковий протеїн чудово підходить під час нарощування м’язів. Він швидко засвоюється та складається з великої кількості необхідних амінокислот. При необхідності амінокислоти додатково можна отримувати з окремого комплексу ВСАА.

Єдиний недолік сироваткового білку – через швидке засвоювання, вже через 4 години після прийому організму знову необхідне харчування. Якщо існує ризик пропустити прийом рано вранці або ж перед сном, тоді краще обрати багатокомпонентний протеїн з низьким вмістом вуглеводів. Він складається з різних видів білка, дії яких вистачає на 6-8 годин.

Для тривалого забезпечення організму білками чудово підійде казеїн – повільний протеїн, який найкраще вживати перед сном. Під час нічного відпочинку він живить м’язи та стимуює відновлювальні процеси.

Перед тренуваннями рекомендуємо вживати спеціальні передтренувальні суміші. Вони складаються з мінімальної кількості вуглеводів та не впливають на збільшення жирової маси, що особливо актуально ендоморфам. Приймати їх слід за 30-45 хвилин до тренувань.

Для підсилення жироспалювального ефекту в раціон додатково можна додати термогеник і більш м’який жироспалювач L-карнітин.

Висновки

Для того, щоб не набрати зайвого під час карантину та зберегти м’язеву масу варто звернути увагу на харчування та додати до раціону спеціалізовані спортивні добавки.

Протеїнові комплекси допоможуть зберегти м’язи, предтренувальні суміші – зарядити енергією для більш результативних тренувань, а добавки на основі L-канітину і сучасні термогеники – пришвидшити процесс розщеплення жирових відкладень.